Rejsy łodzią zostały zakończone w 2017 roku.

Tekst i zdjęcia archiwalne:

Do tej pory co roku pływaliśmy naszą łodzią po Prośnie wożąc dzieci i turystów z parku miejskiego do Rezerwatu „Kaliski Gród Piastów” na Zawodziu, który na przestrzeni ostatnich lat zmienił się nie do poznania. Przybyło wiele rekonstrukcji historycznych obiektów a cały teren grodziska został przepięknie zagospodarowany. W tej nowej przestrzeni grupa wojów św. Wojciecha również znalazła swoje stałe miejsce, gdzie z powodzeniem realizujemy swoje lekcje historyczne we współpracy z Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej.

W naszych działaniach nie może również zabraknąć elementów rekreacji i wypoczynku, które realizujemy w oparciu o rejsy rekonstrukcją łodzi św. Wojciecha i zabawą w wojów nad brzegiem rzeki, gdzie rozbijamy obozowisko drużyny.

Agencja Artystyczna „ Słowiańska ” zapewnia w pełni profesjonalną i bezpieczną organizację czasu wolnego dzieci i młodzieży w połączeniu z poznawaniem najdawniejszej historii Polski. Do współpracy zaangażowani są najlepsi przewodnicy, historycy i archeolodzy kaliscy, którzy z wielką ochotą dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami z dziećmi i młodzieżą, chcącymi poznać początki Państwa Polskiego.

Zapraszamy do wspólnej podróży w przeszłość dawnym szlakiem bursztynowym po Prośnie. Mamy nadzieję, że fale prastarej rzeki Prosny poniosą nas w otchłań dawnych wieków a plusk wody pozwoli nam zapomnieć chociaż przez kilka chwil o współczesności.