W tym roku rozpoczynamy dwunasty sezon działalności edukacji historycznej w Rezerwacie Archeologicznym na Zawodziu. Tak jak co roku pływamy naszą łodzią po Prośnie wożąc dzieci i turystów z parku miejskiego do Rezerwatu „Kaliski Gród Piastów” na Zawodziu, który na przestrzeni ostatnich lat zmienił się nie do poznania. Przybyło wiele rekonstrukcji historycznych obiektów a cały teren grodziska został przepięknie zagospodarowany. W tej nowej przestrzeni grupa wojów św. Wojciecha również znalazła swoje stałe miejsce, gdzie z powodzeniem realizujemy swoje lekcje historyczne we współpracy z Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej.

W naszych działaniach nie może również zabraknąć elementów rekreacji i wypoczynku, które realizujemy w oparciu o rejsy rekonstrukcją łodzi św. Wojciecha i zabawą w wojów nad brzegiem rzeki, gdzie rozbijamy obozowisko drużyny.

Agencja Artystyczna „ Słowiańska ” zapewnia w pełni profesjonalną i bezpieczną organizację czasu wolnego dzieci i młodzieży w połączeniu z poznawaniem najdawniejszej historii Polski. Do współpracy zaangażowani są najlepsi przewodnicy, historycy i archeolodzy kaliscy, którzy z wielką ochotą dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami z dziećmi i młodzieżą, chcącymi poznać początki Państwa Polskiego.